Ozonowanie to metoda, która ma zastosowanie w wielu miejscach. Sprawdzi się zarówno w placówkach medycznych,…
Ile kosztuje sodowanie karoserii?
Z pewnością wiele osób kiedykolwiek spotkało się z pojęciem sodowania. Pomimo tego, że jest to dość nowoczesna metoda, która pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, to jednak błyskawicznie zyskuje na popularności. Jest to spowodowane przede wszystkim ekologicznością, a także ponadprzeciętną skutecznością działania. Rozwiązanie to może być wykorzystywane do wielu czynności, m.in. do czyszczenia karoserii, co jest w pełni bezpieczne dla czterokołowca. Jakie zastosowanie może mieć sodowanie? Jakie zalety sodowania możemy wyróżnić? Wady czyszczenia metodą sodowania- jakie możemy wyróżnić? Sodowanie karoserii- ile może to kosztować? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Jakie zastosowanie może mieć sodowanie?
Wykorzystywanie możliwości sodowania niesie ze sobą kilka korzyści. Sodowanie to metoda, która sprawdzi się niemalże w przypadku wszystkich rodzajów podłoża. Nie powoduje zarysowań, wiąże się to bezpośrednio z tym, że nie wymaga od nas szorowania. W konsekwencji metoda sodowania wykorzystywana jest do mycia betonu, stali, kamienia, blachy, tworzyw sztucznych, tworzyw szkliwionych, a nawet klinkierów. Warto również wspomnieć o nakładzie pracy- jest on znacznie mniejszy niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod mycia. Ta obróbka strumieniowo-ścierna to gwarancja usunięcia mchów z fasady budynków. Usuniemy prosty, glony, a także wykwity wapienne, które szpecą i uszkadzają powierzchnię. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że za pośrednictwem sodowania usuniemy uporczywą rdzę ze stali. Jest to metoda wyróżniająca się wydajnością. Jest bezpieczna dla operatora myjki, co jest znacznym udogodnieniem w porównaniu do metody piaskowania. Oznacza to, że sodowanie nie powoduje chorób zawodowych, jednocześnie nie powoduje pylenia, które to jest tak szkodliwe dla naszego środowiska. Soda to materiał niepalny i w pełni ekologiczny. Ma doskonałe właściwości chemiczne, bowiem nie ulega nagrzewaniu czy też zamarzaniu. Dzięki temu nie ma właściwie żadnych ograniczeń temperaturowych, jeśli chodzi o zastosowanie. Sodowanie sprawdzi się również jako odtłuszczający środek- nawet w przypadku starych czy też zaschniętych plam. Metoda sodowania może odbywać się na sucho lub na mokro- w zależności od indywidualnych preferencji.
Jakie zalety sodowania możemy wyróżnić?
Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat czyszczenia powierzchni metodą sodowania, w pierwszej kolejności warto wskazać zalety tego rozwiązania. Na początku warto wyróżnić bezpieczeństwo, a także dbałość o przestrzeń, która jest czyszczona. Soda oczyszczona, czyli ścierniwo jest w pełni bezpieczne zarówno dla człowieka, zwierząt, roślin, jak i całego środowiska naturalnego. Dzieje się tak, bowiem techniczna soda to materiał dobry dla ekologii, a jej działanie nie jest inwazyjne. Nie wywołuje iskier, jednocześnie jest łatwo rozpuszczalna w wodzie. Dodatkowo nie musimy przejmować się, że powierzchnia zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona- nie ma takiej możliwości. Kolejną zaletą jest łatwość aplikacji, a także uniwersalność. Metoda sodowania sprawdzi się m.in. do czyszczenia hal czy też karoserii samochodowej. Może być stosowana zarówno do ciężkich plam po farmie, jak i do innych zabrudzeń. Rozprasza się pod ciśnieniem, w konsekwencji możliwe jest wniknięcie w strukturę plamy. To jeszcze nie koniec zalet. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że duże znaczenie ma atrakcyjna cena. Sodowanie nie jest drogim rozwiązaniem. Jest bardzo precyzyjne, skuteczne, dodatkowo umożliwia użycie znacznie mniej czyściwa niż w przypadku piaskowania, dlatego też mamy do czynienia z oszczędnością. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że sodowanie może być stosowane nawet w trudnych warunkach, które utrudniają pracę. Dodatkowe środki bezpieczeństwa nie są więc wymagane.
Wady czyszczenia metodą sodowania- jakie możemy wyróżnić?
Niestety nie ma idealnych rozwiązań, podobnie jest w przypadku sodowania. O ile jest to znacznie lepszy sposób niż piaskowanie, chociażby ze względu na nasze bezpieczeństwo nasze i środowiska, to jednak sodowanie także ma pewne wady, o których należałoby wspomnieć. Jednym z minusów jest dość trudna dostępność. Jak wspominaliśmy w poprzednich akapitach- jest to innowacyjne rozwiązanie, które w Polsce dopiero zyskuje na popularności. W praktyce oznacza to, że czasem problematyczne jest znalezienie osoby, która wykonuje tego typu usługi. A kiedy uda nam się odnaleźć profesjonalną firmę, z reguły wolne terminy są dość odległe.
Sodowanie karoserii- ile może to kosztować?
Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety jednoznaczna. Ostateczna kwota zależna jest od takich czynności, jak chociażby lokalizacja, prestiż firmy, standardy, wykorzystywane urządzenia itd. Jeśli jednak mielibyśmy przybliżyć cenę usuwania powłok lakierniczych z całego samochodu za pośrednictwem sodowania, wówczas moglibyśmy wskazać wartość, która oscyluje w granicach 3000 zł.