Koszulki z nadrukiem są coraz chętniej i częściej kupowanym upominkiem ze strony osób, które chcą…
Najczęściej wybierane zabiegi medycyny estetycznej na twarz
Medycyna estetyczna prężnie rozwija się, a zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej na twarz jest ogromne. Głównym celem wszystkich zabiegów medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu skóry oraz zapobieganie i usuwanie odznak starzenia. Jest ogromna presja społeczna, aby praktycznie do okresu senioralnego wyglądać młodo. Człowiekowi coraz trudniej pogodzić się z myślą, że wraz z upływem lat jest coraz starszy i w związku z tym na skórze, a szczególnie na twarzy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się organizmu. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.
Korygowanie niedoskonałości
Do swojego wyglądu ludzie mają zastrzeżenia bez względu na wiek. Coraz chętniej poddają się zabiegom, dzięki którym poczują się lepiej i zauważą poprawę swojego wyglądu. Chęć zachowania młodego wyglądu skóry, korygowanie niedoskonałości, likwidacja przebarwień i blizn to najczęstsze powody zgłaszania się pacjentów do klinik medycyny estetycznej. Szczególnie wrażliwa na niekorzystne czynniki środowiskowe jest delikatna skóra twarzy, która podatna jest na zmiany starzeniowe, przebarwienia i wiotkość.
Zainteresowanie liftingiem twarzy
Popularność liftingu twarzy nie słabnie od lat. Kliniki medycyny estetycznej odnotowują stały wzrost wykonywania tego typu zabiegów. Jeszcze kilka lat temu lifting nie był niczym przyjemnym. Był to zabieg operacyjny, podczas którego naciągają skórę. Obecnie lifting jest wykonywany metodami mniej inwazyjnymi, np. z wykorzystaniem nici liftingujących, takich jak: hialuronowe, polimlekowe czy nici PDO. Zabieg poprawia sprężystość skóry. Nici polimlekowe wprowadza się pod skórę specjalnymi igłami. Skóra się napręża wokół nici produkowany jest kolagen. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu go pod skórę. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze. Ubywa go wraz z biegiem lat. Działanie nici PDO polega na równomiernym rozpuszczaniu się i na produkcji kolagenu. Naturalna produkcja kolagenu ulega zmniejszeniu 25 roku życia. Zabieg z nićmi liftingującymi niweluje zmarszczki. Niestety zabieg nie jest jednorazowy. Trzeba go powtarzać cyklicznie – w zależności od rodzaju nici, które zostały do niego użyte.
Poprawianie kształtu twarzy
Problemem wielu osób nie są pierwsze zmarszczki, czy opadnięte powieki. Ich bolączką jest kształt twarzy, np.: okrągłe policzki lub bardzo szczupła twarz. Kobiety chciałyby mieć zarysowane piękne kości policzkowe. Medycyna estetyczna może zaproponować taki osobom zabieg wolumetrii twarzy, wykonywany pomocą kwasu hialuronowego. Podczas zabiegu można wymodelować kształt twarzy, podnieść opadające kąciki ust, uwypuklić kości policzkowe, zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe. Zaletą tego zabiegu jest natychmiastowy efekt, a wadą – konieczność corocznego powtarzania wolumetrii.
Mezoterapia -zabieg piękna
Rekordy popularności osiąga mezoterapia, która przeciwdziała starzeniu się skóry, odżywia ją i poprawia jej koloryt. Mezoterapia to zabieg medycyny estetycznej, do którego wykorzystuje się osocze. Przed zabiegiem pobierana jest krew, którą następnie odwirowuje się i miesza z wyciągiem z alg morskich lub zielonej herbaty. Preparat, który w ramach mezoterapii podawany jest pacjentowi, zawiera kompleks witamin A, C, D i E, które wygładzają i poprawiają koloryt skóry. Zawarte antyoksydanty w witaminie C zwalczają wolne rodniki, dzięki czemu spowalniają starzenie się skóry. Do walki z drugim podbródkiem, który może być dziedziczony genetycznie lub być skutkiem nadwagi, podaje się preparat z soi, który rozbija komórki tłuszczowe.
Przebarwienia – nieestetyczny problem
Powodem odwiedzenia kliniki medycyny estetyczną są także przebarwienia na skórze twarzy, które nie dodają uroku, są powodem niskiej samooceny i wstydu. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają zwalczać owe zmiany skórne. Nadal nie istnieje stuprocentowa metoda pozbywania się przebarwień. Polecanym zabiegiem jest Cosmelan, składający się z dwóch etapów. Pierwszym etapem jest nałożenie specjalnej maski. Odbywa się to w gabinecie medycyny estetycznej. Drugi etap odbywa się w domu – pacjent/tka stosuje specjalistyczne kremy, które niwelują przebarwienia. Przebarwienia mogą być skutkiem trądziku różowatego. W takiej sytuacji są usuwane za pomocą lasera. Blizny i rozstępy także usuwa się za pomocą lasera. Najlepsze efekty uzyskuje się po zastosowaniu lasera frakcyjnego, który doprowadza do złuszczenia się skóry. Przez kolejne 3-6 miesięcy ibroblasty produkują duże ilości kolagenu i skóra odzyskuje sprężystość, a co za tym idzie młodszy wygląd.
Medycyna estetyczna poprawia wygląd ciała, a przez to samopoczucie człowieka. Pozbycie się niedoskonałości, poradzenie sobie z problemem estetycznym nękającym daną osobą nawet przez kilka lat, poprawia samoocenę. Człowiek odzyskuje pewność siebie, ma ochotę wyjść z domu, poznawać ludzi i w końcu poczuć, jak piękne może być życie, kiedy pozbył się problemu estetycznego ze swojego wyglądu.