Klimatyzacja Warszawa: komfort termiczny ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Tylko optymalne warunki sprawiają,…
Podolog Warszawa
Podologia w medycynie to nowa dziedzina. Szybki wzrost liczby schorzeń stóp wymusił utworzenie odrębnego obszaru obejmującego pewien zakres patologii występujących w tej części ciała. Głównym zadaniem podolog Warszawa jest identyfikacja zmian w stopie na wczesnym etapie oraz wspólnie z dermatologiem, rozwiązywanie problemów, unikając interwencji chirurgicznej. Podolog nie jest lekarzem i nie ma wyższego wykształcenia medycznego, więc nie leży w jego kompetencjach postawienie diagnozy i przepisanie leczenia.
Kim jest podolog? Czym zajmuje się podolog w Warszawie?
Podolog z Warszawy to specjalista zajmujący się opieką i pielęgnacją stopy pacjenta. Obejmuje pedicure i jednocześnie pomaga radzić sobie z chorobami stóp. Taki specjalista potrafi zidentyfikować schorzenia stóp we wczesnych stadiach, pomóc w doborze odpowiednich butów.
Udając się do podologa w Warszawie uda się zidentyfikować takie nieprawidłowości w obrębie stóp jak:
- Wrastające paznokcie, grzyby, deformacje płytek paznokciowych spowodowane urazami i cechami strukturalnymi stopy.
- Brodawki na palcach, na wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni stopy.
- Modzele na stopach i palcach, odciski.
- Popękane pięty z powodu nadmiernej szorstkości skóry.
- Stopa cukrzycowa.
- Nadpotliwość stóp.
Jak pomaga podolog w Warszawie?
Podolog jest specjalistą, który dysponuje specjalnymi narzędziami do wygodnego manipulowania stopą. Odwiedzenie na czas podologa w Warszawie pomaga uniknąć problemów w przyszłości, ponieważ specjalista może zidentyfikować wiele chorób na wczesnym etapie, o których pacjent nawet nie wie. Jednocześnie warto pamiętać, że profilaktyka jest skuteczniejsza i wymaga minimalnej zachodu niż interwencje chirurgiczne w ostatnich stadiach rozwoju choroby. Podolog doradza, podpowiada i pokazuje, jak właściwie dbać o stopy, robić pedicure. Takie konsultacje są niezbędne, zwłaszcza dla kobiet, które często noszą wąskie buty.
Kiedy należy skontaktować się z podologiem w Warszawie?
- Jeśli odczuwasz ból stopy – wrastający paznokieć może powodować ból w palcach, a brodawki i modzele mogą powodować ból i dyskomfort podczas chodzenia.
- Jeśli zauważysz deformację stopy – z wiekiem, z powodu ciąży, złego obuwia, nadwagi, stopa może się zdeformować, a jednocześnie płytka paznokcia zmienia swoje położenie, co prowadzi do wrastania paznokcia.
- Jeśli zauważysz, że paznokieć się zmienił, pojawił się inny kolor i pęknięcia – najprawdopodobniej mogą wystąpić problemy z infekcją grzybiczą.
- Jeśli poczujesz swędzące i brzydko pachnące stopy, takie objawy mogą sygnalizować nadmierną potliwość (nadmierne pocenie się stóp) i grzybicę paznokci.
- Jeśli masz cukrzycę – przy takiej diagnozie mechaniczne odcięcie naskórka może spowodować poważne konsekwencje, dlatego zaleca się wykonanie tylko profesjonalnego pedicure.
Jak podolog w Warszawie rozwiązuje problem wrastających paznokci?
Urazy, ciasne buty lub niewłaściwy pedicure mogą powodować wrastanie płytki paznokcia w skórę, powodując ból i krwawienie, a także możliwą infekcję uszkodzonego obszaru. Samodzielne rozwiązanie problemu może tylko zaszkodzić, dlatego należy skontaktować się z podologiem, aby szybko i bezboleśnie wyeliminować dalsze wrastanie za pomocą specjalnej metody.
Na brzegach paznokcia mocowane są specjalne zszywki, płytki, które podnoszą paznokieć i zapobiegają jego wrastaniu w tkanki. Dzięki tej metodzie pacjent może bezpiecznie nosić obuwie, chodzić i wykonywać swoje zwykłe czynności. Płytki i zszywki mogą wyprostować nawet mocno wygiętą płytkę paznokcia i zapobiec nawrotom. Podolog zamocuje szynę na płytce paznokcia, co zmniejszy ucisk wrastającego paznokcia. Pozwala to wyeliminować stany zapalne, bóle i obrzęki, a także poprawić prawidłowy kształt paznokcia. Korekta tą metodą może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wszystko zależy od ciężkości choroby, indywidualnych cech organizmu człowieka. Jeżeli zostaną zauważone wymienione wyżej zmiany na paznokciach trzeba jak najszybciej udać się do podologa w Warszawie.
Pedicure w gabinecie podologa w Warszawie
Podolog w Warszawie wykonuje pedicure, który znacznie różni się od pedicure salonowego. Usuwa odciski, modzele, pęknięcia, zgrubiałe tkanki z powierzchni stopy. Doradza w zakresie pielęgnacji stóp oraz doboru preparatów kosmetycznych. Modzele i odciski powstają z powodu nadmiernego tarcia i nacisku. Szczególnie problematyczne są modzele podpaznokciowe, które może usunąć tylko podolog. Natomiast pęknięcia w stopie mogą wystąpić z powodu długiego chodzenia, ciasnych lub niewygodnych butów. Podolog pomoże pozbyć się nieprzyjemnego problemu i wykonać odpowiednią pielęgnację w domu.
Zespół stopy cukrzycowej
Osoby z cukrzycą mogą spotkać się z nieprzyjemną chorobą – stopą cukrzycową. Jest to patologiczna zmiana w tkankach stopy. Rozwój choroby może być niezwykle niebezpieczny i prowadzić do amputacji, niepełnosprawności. Objawami rozwoju choroby są: utrata wrażliwości na skutek ścieńczenia lub zgrubienia skóry, pęknięcia. Cukrzyca to choroba, w której niebezpiecznie jest mieć jakiekolwiek rany. Naruszenie trofizmu grozi szybkim uogólnieniem infekcji. Choroby współistniejące w stopie cukrzycowej mogą znacznie skomplikować proces gojenia. Dlatego jeśli taka osoba ma np. wrastający paznokieć, to pilnie należy udać się do podologa w Warszawie, nie stosować samoleczenia. Ryzyko rozwoju zgorzeli jest zwiększone u osób z cukrzycą. Dlatego muszą regularnie kontaktować się z tym specjalistą w celu zapobiegania problemom.
Grzybica paznokci – leczenie podologiczne w Warszawie.
Grzybica paznokci może pojawić się po wizycie na basenie lub na plaży, jeśli nie używa się klapek. Na chorobę wskazuje rozwarstwienie płytki paznokcia, paznokieć traci połysk i zmienia kolor, staje się grubszy. Infekcję należy jak najszybciej wyleczyć, aby nie rozprzestrzeniła się na inne paznokcie. Podolog może wykonać protezę płytki paznokcia, aby przywrócić jego estetyczny wygląd. Jednak kompleksowym leczeniem farmakologicznym zajmuje się dermatolog.